Clicker, czyli minimalistyczne kółeczko

Piercing w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, a ludzie przekłuwają nie tylko uszy. Zyskała na tym branża biżuterii, która kształtuje coraz to nowsze i ładniejsze modele ozdób. Lecz nie tylko ich wygląd się liczy, ale również wygoda w noszeniu i … praktyczność? Owszem, do jednych z najbardziej modułowych kolczyków należą clickery, które mogą zdobić  większości przekłuć. 

Gdzie można stosować clicker piercing?

Clicker to rodzaj klasycznego, minimalistycznego kolczyka w kształcie kółeczka. Zastosowanie clicker piercingu jest bardzo praktyczne, ponieważ może zdobić przekucia w wardze, nosie czy większości miejsc ucha. Najczęściej używane typy to helix, tragus, conch, rook, nostril, smiley czy septum. Ze względu na ich popularność tworzone są coraz to ładniejsze i delikatnie odbiegające od zwykłych kółeczek clickery. Tworzone są z różnych tworzyw i kolorów oraz posiadają przeróżne zawieszki, kryształki. Coraz częściej można się spotkać z clickerami nie tylko w formie kółeczka, ale i trójkąta. 

Czy założenie kolczyka clicker jest skomplikowane?

Niektóre osoby pomimo częstej zmiany biżuterii, wcale nie nabywają wprawy w jej zakładaniu. Najwięcej trudności zazwyczaj sprawiają kolczyki typu segment, lecz to właśnie dla nich świetną alternatywę stanowią clickery. Bowiem mimo swojego niepozornego wyglądu posiadają nieskomplikowany system zakładania. Kolczyk clicker nie posiada wyciąganej części, więc nie ma zagrożenia zguby. Aby umiejscowić ozdobę wystarczy uchylić część na zawiasie, przełożyć kolczyk przez przekłucie, domknąć go i cieszyć się pięknym wyglądem.