Co trzeba wiedzieć o maskach Kerastase?

Część kobiet do pielęgnacji włosów używa wyłącznie szamponów. To błąd, ponieważ aby kosmyki wyglądały pięknie należy je nie tylko myć, lecz również zadbać o ich odpowiednie odżywienie. Z tego powodu warto stosować maski do włosów dopasowane do ich potrzeb. Co trzeba wiedzieć o tych kosmetykach?

Rola maski do włosów

Zadaniem masek jest wniknięcie we włosy i nadanie im miękkości oraz wartościowych składników odżywczych, dzięki którym poprawi się kondycja pasm. Aby stosowanie produktu przyniosło pożądane efekty należy go dobrać odpowiednio do typu włosów. Warte uwagi są maski Kerastase, które są dedykowane konkretnym potrzebom kosmyków, dzięki czemu każda kobieta, niezależnie od tego czy ma włosy cienkie, suche czy boryka się z oklapniętymi pasmami, znajdzie coś dla siebie.

Stosowanie produktu

Istotną kwestią jest nie tylko dobór odpowiedniego produktu, ale także jego prawidłowe używanie. Pierwszym krokiem powinno być dokładne umycie uprzednio rozczesanych włosów. Następnie należy delikatnie osuszyć kosmyki ręcznikiem i dopiero wtedy przystąpić do aplikacji maski Kerastase. Po nałożeniu produktu należy go delikatnie wetrzeć we włosy, a następnie delikatnie je rozczesać przy użyciu grzebienia. Tak zaaplikowaną maskę powinno się trzymać na głowie przez kilka minut. Ostatnim krokiem jest spłukanie produktu. Należy pamiętać, że Kerastase maska jest produktem bardzo odżywczym, dlatego też nie warto nakładać go w zbyt dużej ilości, może ona bowiem obciążyć włosy. Po kosmetyk należy sięgać regularnie, lecz nie częściej niż 2 razy w tygodniu.