Czego użyć do koloryzacji włosów?

Większość kobiet nie akceptuje swojego naturalnego koloru włosów. Jest to tym trudniejsze, gdy pojawia się siwienie, toteż mnóstwo pań decyduje się farbować swoje włosy, przy czym duża część tych zabiegów wykonywana jest w domu. Czego do nich użyć, by uzyskać najlepszy efekt, nie tylko jeśli chodzi o piękny kolor, ale też kondycję włosów?

Koloryzacja trwała czy nie?

Ogólnie wiadomo, że koloryzacja trwała to bardziej inwazyjny zabieg, dlatego można zastanowić się, czy w niektórych przypadkach nie poprzestać na stosowaniu szamponetek czy szamponów koloryzujących. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na perfekcyjnym pokryciu i równomiernym kolorze włosów, gdyż środki takie bywają dość słabe, a przy tym mogą zmywać się nierównomiernie. Mają też trudności z pokryciem siwych włosów.

 

Trwała koloryzacja nie musi niszczyć

Jeśli wybierze się kiepską farbę, można spodziewać się znacznego wysuszenia, a nawet prawdziwego zniszczenia włosów. Obecnie jednak zakup dobrej farby, która nie tylko nie niszczy włosów, ale wręcz je odżywia, nie jest żadnym problemem. Z takich cech znana jest między innymi farba Loreal Majirel, która posiada składniki mocno odżywiające i wzmacniające włosy, a jednocześnie bardzo dokładnie pokrywa je głębokim, pięknym kolorem. Warto zwrócić uwagę także na piękne odcienie Majirel paleta jest bowiem bogata w różne kolory. Za pomocą tej farby można uzyskać na swej głowie nawet jasny blond.