Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do twarzy?

Pełna blasku, świetlista cera modelek z pierwszych stron gazet, to nierzadko zasługa programów do obróbki graficznej. Jednak nierzadko spotyka się w życiu codziennym kobiety, które mogą pochwalić się naprawdę nienaganną cerą. Brak zmarszczek, przebarwień i wyprysków to nierzadko zasługa dobrych genów, jednak również w dużej mierze te czynniki zależą również od dobrej pielęgnacji.

Urodowe abecadło – czyli jak pielęgnować skórę twarzy?

Jednym z największych błędów pielęgnacyjnych jest nieodpowiednio dokładne oczyszczanie buzi. Niektóre kobiety przyznają, że zdarza im się zasnąć w pełnym makijażu. Z pewnością, gdyby wiedziały, jakie mogą być tego konsekwencje w przyszłości, od razu zmieniłyby swoje nawyki. Podstawą zadbanej cery jest jej dogłębne oczyszczanie. Wiele pań kończy oczyszczanie buzi po przemyciu jej wacikiem z mleczkiem do demakijażu. Tymczasem, proces prawidłowego mycia jest znacznie bardziej skomplikowany.

Po wstępnym demakijażu w nasze ręce powinna trafić tego rodzaju szczoteczka do mycia twarzy. Ten mały pomocnik łazienkowy może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które walczą z zaskórnikami i wypryskami. Oczywiście, szczoteczka do twarzy nie powinna być stosowana, kiedy na buzi występują zmiany ropne czy stany zapalne. Dodatkowe podrażnienie tych miejsc na pewno nie przyspieszy ich gojenia się, a poza tym można doprowadzić do rozprzestrzenienia się zmian na całej buzi. Po dokładnym oczyszczeniu, buzię należy tonizować i dopiero później nałożyć serum lub krem nawilżający. Na co dzień warto stosować kremy, chroniące przed słońcem.

Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną do twarzy?

Inwestycja w szczoteczkę do mycia twarzy nie należy do najtańszych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, od których aż zakręcić może się w głowie. Jednym z najbardziej nowoczesnych rozwiązań jest szczoteczka soniczna do twarzy. Z pewnością, jest ona najłatwiejsza w utrzymaniu higieny – można ją dobrze doczyścić i dosuszyć. Z kolei szczoteczka do twarzy ze standardowym włosiem jest w stanie dodatkowo wykonać peeling twarzy.