Davines – szampon, którego twórcy wciąż idą do przodu

Nietrudno odnieść wrażenie, że w przypadku marki Davines szampon może oferować o wiele więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Co ciekawe, nie zawsze chodzi tutaj o skład, lecz przede wszystkim o nowe możliwości, jakie może oferować swojemu użytkownikowi klasyczny szampon do włosów.

Funkcjonalność ma znaczenie

Dlaczego szampon do włosów nie może być dostępny w postaci kostki? Odwodniona wersja szamponu niesie ze sobą wiele różnych korzyści, a już na pewno jest znacznie bardziej wydajna i ekonomiczna. Poza tym zajmuje mniej miejsca, nie rozlewa się, a jej przechowywanie jest o wiele łatwiejsze. Warto też dodać, że szampony w kostce to – zwłaszcza pod kątem składu – kopia dobrze znanych i sprawdzonych produktów. Owszem, inni producenci również stawiają na innowacje (np. suche szampony), ale są to produkty o zwykle dość wąskim „targecie”.

Ekologia jest trendy

Nie da się zaprzeczyć, że ekologia – również w kontekście marketingowym – jest po prostu trendy. Produkty oznaczone zielonymi symbolami sprzedają się dużo łatwiej. Poza tym sama świadomość, że korzysta się z produktów dopracowanych pod kątem dbałości o środowisko, jest dla wielu klientów bardzo ważna. Mało tego, istotne jest również to, w jaki sposób przedstawi się informacje na temat bezpieczeństwa szamponów dla środowiska. Zwłaszcza, jeśli nikt takich analiz wcześniej nie robił.

Podsumowując, szampony Davines mają istotną przewagę nad swoją konkurencją. I nie chodzi tu wyłącznie o ich skład, lecz o wprowadzenie wielu innowacji i sposób przedstawienia kluczowych informacji.