Etui na pędzle – jak wybrać odpowiednie?

Entuzjastki makijażu wiedzą, jak ważne jest dbanie o pędzle. Warto zabezpieczyć je przed kurzem, brudem i uszkodzeniami mechanicznymi. Dobry pędzel może posłużyć wiele lat, jeśli będzie zadbany. Świetnym rozwiązaniem jest więc specjalne etui na przechowywanie przyrządów. Etui na pędzle do makijażu – jak wybrać odpowiednie?

Liczba pędzli a etui


Wybierając etui powinniśmy pomyśleć przede wszystkim o tym, ile pędzli na pomieścić. Policzmy więc nasze pędzle – zwykle mamy pędzel do podkładu, pudru, różu, pudru brązującego, rozświetlacza, brwi, szminki i około trzech do makijażu oka. Daje nam to przeciętnie 10 pędzli. Będzie to jednak zależne od konkretnej osoby. Niektóre panie nie aplikują np. pudru brązującego i nie mają pędzla do szminki, ale za to mają 6 do makijażu oka.

Zastanówmy się nad tym, ilu pędzli naprawdę używamy codziennie. W naszej kolekcji możemy mieć nawet 50 sztuk, ale nie wszystkie muszą znaleźć się przecież w etui!

Cel etui na pędzle


Wybierając etui na pędzle dla siebie powinniśmy również pomyśleć, jaki będzie jego cel. Może nam służyć głównie do podróży. Wtedy idealna będzie forma pokrowca. Makijażystki powinny postawić na większe etui, z którego łatwo będzie można wyjmować przyrządy (wsuwać je i wysuwać). Sprawi to, że praca będzie sprawniejsza.

Jeśli chcemy jednak, by etui stało w naszej łazience czy na toaletce, postawić można na zamykaną tubę. Można ją dobrać kolorystycznie do naszego wnętrza, co będzie świetnie wyglądało. Tuba jest też łatwa w transporcie – wystarczy ją zamknąć i wrzucić do walizki!