Jak dobrać podkład do rodzaju cery? Poznaj sprawdzone metody

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mnóstwo kobiet zastanawia się czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem decyzji o wyborze podkładu. Jak wiadomo jest to podstawa praktycznie każdego makijażu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej cieszy się podkład max factor.

Określenie odcienia skóry

Kobiety dobierając max factor podkład powinny w pierwszej kolejności bardzo dokładnie określić tonację swojej skóry. Wyróżniamy bowiem:

  • zimną
  • ciepłą

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zrobienie tego w dziennym świetle. Wystarczy przyłożyć białą kartkę papieru do twarzy, a następnie na nią spojrzeć. W przypadku, gdy cera będzie wydawała się różowawa albo niebieskawa w odniesieniu do papieru, oznacza to, że odcień skóry kobiety jest chłodny. Z kolei, gdy cera będzie żółta lub złotawa – tonacja jest ciepła.

Dopasowanie odcienia

Przedstawicielki płci pięknej powinny także dopasować odcień. Należy mieć świadomość, że właściwie dobrane podklady max factor powinny sprawiać wrażenie niewidzialnych. Muszą być wręcz zespolone ze skórą. W jaki sposób dokonać najlepszego możliwego wyboru? Wystarczy nałożyć na niepomalowaną skórę od żuchwy do szyi trzy paski podkładu, które mają różne odcienie od najciemniejszego do najjaśniejszego. Wystarczy następnie postawić na odcień, który będzie najmniej odróżniał się od koloru skóry.

Jak dobrać podkład do cery suchej?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ściągnięta skóra będzie potrzebowała nie tylko i wyłącznie dodatkowego nawilżenia, ale również odżywienia. Rekomendowane jest zatem postawienie na podkład do suchej cery, który będzie zawierał w swoim składzie witaminę E – https://darmarsklep.pl/podklady-do-twarzy/0,max-factor. Musi one strzec przed wolnymi rodnikami. Ponadto produkt powinien posiadać substancje zapobiegające wysuszeniu.