Jak przedłużyć trwałość pomadki?

Panie, które regularnie malują usta kolorowymi pomadkami wiedzą jak trudno jest zachować ładnie pomalowane usta na cały dzień. Wystarczy napić się herbaty, zjeść kanapkę czy nawet ubierać się mając już pomalowane usta, aby doszło do katastrofy. Każdy szuka więc sposobu, aby przedłużyć trwałość pomadki. A może wystarczy kupić inny jej rodzaj?

Płynna szminka, która zastyga

Hitem blogosfery jest superstay matte ink od firmy Maybelline , czyli matowa, płynna pomadka, która zastyga. Można znaleźć bardzo wiele kolorów tego produktu, więc i osoby, które lubią kolory zbliżone do naturalnego koloru ust i bardziej odważne panie stawiające na czerwienie znajdą coś dla siebie.

 

Dlaczego ta pomadka jest takimi hitem? Zastyga na ustach i dzięki temu nie ściera się, nie zjada, nie odbarwia kubków czy też nie zostaje na ubraniach, kiedy je wkładamy. Po zastygnięciu nic jej nie ruszy z ust, oprócz produktu do demakijażu. Zatem jest to typ pomadki idealny dla osób, które nie lubią co chwilę poprawiać makijażu lub nie mogą sobie na to pozwolić.

 

Jak nosić płynną pomadkę?

Dużo osób jednak boi się takich pomadek, bo mogą wysuszać usta czy podkreślać skórki. Warto więc przed nałożeniem kolorowej pomadki najpierw na usta nałożyć pomadkę nawilżającą. Co kilka dni dobrze jest też wykonać peeling ust np. z cukru z odrobiną oliwy z oliwek czy miodu.

 

Jeżeli chcemy trwałej pomadki, ale nie lubimy matowego wykończenia z powodzeniem można na nią nanieść inną pomadkę, balsam czy nawet błyszczyk, które dodadzą blasku, ale nie zmienia trwałości koloru.