Jak rozjaśnić włosy samodzielnie?

O włosach blond marzy niejedna kobieta. Ceny w renomowanych salonach fryzjerskich są jednak wyjątkowo wysokie. Nie każdy może pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych. Ponadto zabieg należy przeprowadzać systematycznie, tak aby fryzura zawsze prezentowała się nienagannie. Z tego względu wiele pań decyduje się na samodzielne rozjaśnienie – pamiętajmy jednak, że jest to dość ryzykowne. Należy nie tylko stosować się do wszelkich zaleceń fachowców, ale również zakupić wysokiej klasy produkty.

Produkty niezbędne do rozjaśniania włosów

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zaopatrzyć się przede wszystkim w proszek rozjaśniający. Warto jest postawić na produkt profesjonalny, który często wybierany jest przez ekspertów. Oprócz tego musimy dobrać oksydant, czyli wodę utlenioną. Stężenie zależy w dużej mierze od koloru wyjściowego. Zbyt mocna woda może jednak spalić włosy – lepiej z niej zrezygnować. Optymalne stężenie to 6%, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Rozjaśniacz łączymy z oksydantem. Nanosimy go na włosy, które nie były myte około 2-3 dni. Miksturę najpierw nakładamy na kosmyki z tyłu głowy i stopniowo przechodzimy do przodu. Produkt trzymamy na włosach zgodnie z zaleceniem producenta.

Matrix Color Sync: toner chłodzący do włosów blond

Matrix Color Sync to marka, która cieszy się wielką popularnością – https://trena.pl/farby-trwale/19435-matrix-color-sync-farba-do-wlosow-90ml-00011846.html. Kosmetyki do koloryzacji pochodzące od tego producenta możemy zakupić w hurtowni fryzjerskiej, czy też drogą internetową.

Godnym polecenia produktem jest Matrix Color Sync – toner ochładzający włosy blond. Za jego pomocą skutecznie wyeliminujemy żółte tony, które mogą pojawić się po rozjaśnianiu.