JAK POWIĘKSZYĆ

OCZY MAKIJAŻEM?

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

5 NAWYKÓW

CODZIENNEGO MAKIJAŻU

5 BŁĘDÓW,

KTÓRE POPEŁNIASZ PRZY DEMAKIJAŻU

JAK WYKORZYSTAĆ

DURALINE OD INGLOTA?

KROK PO KROKU | MAKIJAŻ

Jak wybrać pierwszą paletę cieni do powiek?

19 października 2017
paleta cieni do powiek

Wybór palet cieni do powiek na rynku kosmetycznym jest ogromny. Przeróżne kolory, wykończenia, kombinacje i przekrój cenowy. Jak wybrać pierwszą paletę cieni? Czym kierować się przy wyborze pierwszej palety cieni do powiek?

 

Chciałabyś zacząć malować oczy, ale nie masz pojęcia od jakich kolorów zacząć i jak je ze sobą połączyć? Zastanawiasz się, ile kolorów jest Ci potrzebnych, by stworzyć podstawowy makijaż? Którą paletę wybrać i ile pieniędzy rozsądnie na nią przeznaczyć? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą ułatwiać Ci podjęcie tej decyzji i odpowiedzieć sobie na pytanie – Jak wybrać pierwszą paletę cieni?

 

OGÓLNIE:

Przy wyborze pierwszej palety, najlepiej skupić się na podstawowych makijażach, które będziemy nią wykonywać. Używając tylko kilku kolorów, możemy tworzyć zarówno wieczorowy, jak i dzienny look. Bardzo prostą bazą wyjściową są trzy kolory: jasny beżowy mat, kolor przejściowy matowy oraz ciemny matowy. Do tej kompozycji warto dodać jeden błyszczący cień oraz czarny matowy. Kompozycja tych 5 cieni będzie wystarczająca do tworzenia podstawowych makijaży.

  • Jasny beżowy mat – cień wykorzystywany niemal w każdym makijażu. Nakładamy pod łuk brwiowy, można wykorzystać także w celu zmatowienia całej powieki oraz w wewnętrzny kącik oka.
  • Ciemniejszy przejściowy matowy – nakładamy w załamanie powieki oraz w zewnętrzny kącik oka (na szerokość około 1/3 powieki ruchomej). Kolor ten powinien być nieznacznie ciemniejszy od naturalnego koloru naszej powieki.
  • Ciemny matowy – kolor wykorzystywany do pogłębienia efektu cieniowania. Nakładamy w zewnętrzny kącik naszej powieki, na bardziej skoncentrowanej powierzchni niż cień przejściowy. Cień ten może mieć inne niż matowe wykończenie.
  • Cień błyszczący – satynowy, perłowy, brokatowy. Na początek najlepiej wybrać coś w jasnym odcieniu (np. perłowy, brzoskwiniowy, liliowy). Cień ten nakładamy na środek powieki lub w wewnętrzny kącik.
  • Czarny matowy – sprawdzi się do intensywniejszego pogłębiania cieniowania w zewnętrznym kąciku oraz do kresek przy linii rzęs.

Przykładowe zestawy kolorystyczne mogą wyglądać tak:

Zestaw cieni 1

Zestaw cieni 2

Zestaw cieni 3

 

KONKRETNIE:

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać pierwszą paletę cieni do powiek, możesz wspomóc się poniższą listą i kilkoma moimi propozycjami z różnych półek cenowych. Pamiętajcie, że paleta cieni nie musi być kompozycją narzuconą przez producenta. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest samodzielny dobór pojedynczych cieni do powiek. Nie bójmy się eksperymentować!

 

PALETY

paleta kobo
http://www.koboprofessional.pl

KOBO: MATT EYE SHADOW SET
Cena: ok. 29,99 zł

paleta maybelline
http://www.maybelline.pl

MAYBELLINE THE NUDES
Cena: od ok. 43,00 zł

paleta zoeva
https://mintishop.pl

ZOEVA NATURALLY YOURS
Cena: ok. 89,90 zł

paleta affect
https://mintishop.pl

AFFECT, NATURALLY MATT
Cena: ok. 98,90 zł

 

paleta naked urban decay
https://www.urban-decay.pl

NAKED BASICS
Cena: ok. 155zł

POJEDYNCZE CIENIE

  • Cienie My Secret (3g)Cena za 1 sztukę: około 8zł

Bardzo dobrej jakości cienie w najniższej cenie. Zarówno cienie matowe jak i błyszczące na wysokim poziomie. Świetnie się rozcierają i dobrze utrzymują. Dostępne w sklepach Natura.

  • Cienie KOBO (1,9g)Cena za 1 sztukę: ok. 10zł

Również bardzo dobra cena za świetną jakość. Duży wybór, warto zwrócić uwagę na przepiękne błyszczące cienie. Dostępne w sklepach Natura.

  • Cienie Melkior Proffesional (3,5g)Cena za 1 sztukę: ok. 22zł

Profesjonalne cienie z nieco wyższej półki cenowej. Bardzo wysoka jakość w szczególności cieni matowych. Przy zakupie 6 cieni magnetyczna paletka gratis J Dostępne na www.melkiorprofessional.pl

  • Cienie Inglot (2,3 – 3,6g)Cena za 1 sztukę: ok. 15zł

Tzw. kolekcja cieni Freedom System oferuje bogatą paletę kolorów oraz wykończeni. Ciekawą propozycją jest opcja Rainbow, czyli trzy kolory w jednym cieniu. Dostępne w salonach Inglot.

 

Podane ceny są orientacyjne, pamiętajcie że zawsze warto polować na promocje! Większość palet oraz cieni możecie dostać w bardzo korzystnych ofertach, nawet -50% 🙂

A Ty wiesz już jak wybrać pierwszą paletę cieni? A może od dawna masz już swoje ulubione cienie do powiek? Jeśli tak to podziel się  doświadczeniami. Może warto dodać coś do mojej listy? 😉