Jak wybrać tusz do rzęs?

Tusz do rzęs to jeden z wielu produktów, których używa każda kobieta podczas makijażu. Jest on niezbędny do podkreślenia kobiecych oczu.

Rodzaje tuszy do rzęs

Na rynku dostępnych jest wiele produktów do rzęs, które mają określone działanie. Najmniej popularne są bazy pod tusz do rzęs. Wyglądem przypominają klasyczną maskarę, jednak ich działanie polega jedynie na pokrycie rzęs bazą, która ma za zadanie ochronić rzęsy przed klasyczną maskarą i jednocześnie je delikatnie pogrubić. Niektóre z nich mają również w składzie składniki odżywcze, które odżywiają i przyśpieszają wzrost rzęs.

Klasyczne tusze do rzęs są zwykle podzielone względem swojego przeznaczenia – pogrubiające, podkreślające i wydłużające. Każdy z nich dostępny jest zazwyczaj w kolorze czarnym lub brązowych, choć zdarzają się również egzemplarze w ciekawych kolorach np. niebieskim.

Jak wybrać tusz do rzęs?

Wybór tusz do rzęs jest równie ważny, jak wybór podkładu do twarzy. Tusz powinien być dostosowany do wymagań kobiety i potrzeb jej rzęs. Posiadaczki długich i prostych rzęs poza zalotką powinny używać tuszy, które dają efekt pogrubionych lub podkręconych rzęs. Natomiast krótkie rzęsy potrzebują tuszu, który je odpowiednio wydłuży.
Największy wybór tuszy do rzęs, jest w drogeriach stacjonarnych, gdzie istnieje również możliwość sprawdzenia wielkości oraz kształtu aplikatora. Warto pamiętać, że duże aplikatory są bardzo nieporęczne i często podczas jego użycia dochodzi do poplamienia skóry wokół oczu. Jedynie każdy tusz do rzęs Loreal ma małą i dobrze wyprofilowaną szczoteczkę.