Jak wykonać domowe maski na włosy?

Nie wszystkie panie mają świadomość, że maseczki na włosy mogą zostać wykonane domowymi sposobami. Kobiety będą w ten sposób miały całkowitą pewność, że produkt będzie posiadał naturalny skład. Warto wiedzieć, że ich wykonanie jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jest to świetne rozwiązanie dla pań zmagających się z suchymi i zniszczonymi włosami. 

Maska na włosy z żelatyną

Warto wiedzieć, że żelatyna świetnie radzi sobie z domykaniem łusek włosów. Oznacza to, że po zastosowaniu tej maski włosy kobity będą wyglądały na maksymalnie wygładzone. Będą również doskonale się rozczesywać. 

W celu przygotowania takiej maseczki wystarczy rozpuścić jedną łyżkę żelatyny w 1/3 szklanki gorącej wody. Następnie należy intensywnie mieszać do całkowitego rozpuszczenia i wystudzić. Kolejnym etapem jest dodanie do wystudzonej już żelatyny łyżeczki balsamu do ciała. Wszystko należy wymieszać. Całość wystarczy nałożyć na umyte włosy, a później czepek lub worek foliowy oraz ręcznik. Wszystko trzeba następnie spłukać po godzinie letnią wodą. 


Intensywnie nawilżająca maseczka do włosów z miodem

Przedstawicielkom płci pięknej planującym stworzenie tej maski potrzebne będą dwie łyżki miodu, a także trzy łyżki oliwy z oliwek. Następnie należy bardzo dokładnie wymieszać ze sobą wspomniane składniki i nałożyć na włosy. Oczywiście konieczne będzie wykorzystanie czepka oraz ręcznika. Rekomendowane jest trzymanie maski od 15 do 30 minut. Na zakończenie zalecane jest umycie włosów szamponem.