Jak wykonać tunel?

Kolczyki tunele są bardzo dobrze znane większości ludzi, lecz dużo z nich się na nie nie decyduje. Nie tylko ze względu na fakt, że się im nie podobają tylko z przeświadczenia, że rozpychanie tuneli prowadzi do rozerwania ucha po czym do konieczności dokonania zabiegu chirurgicznego zszycia go.

Oczywiście takie sytuacje się dzieją, lecz tylko w przypadku, w którym nie wiemy jak należy tunel rozepchać, w innych sytuacjach tunele są w stu procentach bezpieczne. 

Jak rozepchać tunel?

Sprawa jest prosta, jeżeli posiadasz wcześniej zrobione dziurki w uszach to wystarczy kupić specjalne narzędzia do rozciągnięcia skóry, których na rynku jest masa. Zaczynając od prętów ze stali chirurgicznej o różnych rozmiarach, na „rozpychaczach” w kształcie kła kończąc. W przypadku prętów to zaczynając od najmniejszej szerokości rozpychamy dziurkę ucha do satysfakcjonującego nas efekty przez zmianę pręta. W przypadku „rozpychaczy” w kształcie kłów to polegają one na tym, że nie ma potrzeby kupować co rusz kolejnego rozmiaru, ponieważ na początku jest on cieńszy i coraz to bardziej się poszerza dzięki czemu mając taki jeden kieł możemy rozciągnąć dziurkę do kilku milimetrów.

Czy tunel jest bolesny?

Kolczyk tunel może być bardzo bolesny jeżeli zbytnio będziemy śpieszyć się z rozpychaniem ucha. W przypadku w którym będziemy postępować powoli nie będzie to sprawiać bólu.