Jak zapanować nad wrażliwą cerą naczynkową?

Silne emocje, nawet nieduża ilość alkoholu, nagła zmiana temperatury – to czynniki, które powodują, że cera naczynkowa szybko daje o sobie znać. Pojawiają się czerwone plamy i znienawidzone rumieńce. Jak pielęgnować taki typ skóry i jaki powinien być krem do cery naczynkowej?

Cera wrażliwa ze skłonnością do pękających naczynek

Ten typ cery jest przede wszystkim charakterystyczny dla kobiet, ale nie brakuje również mężczyzn, którym zdarzają się nieestetyczne pajączki na twarzy. Jest ona znacznie cieńsza od innych typów i tym samym również znacznie bardziej wrażliwa. Naczynka są mało elastyczne i delikatne, a pod wpływem przede wszystkim czynników atmosferycznych rozszerzają  się i pękają. Potem wystarczą silne emocje, aby na twarzy pojawiły się czerwone plamy. Z czasem naczynko przestaje się obkurczać, ale pozostawia ślad w postaci cienkich, czerwonych i fioletowych nitek, tzw. pajączków. Zazwyczaj znajdują się one w okolicach nosa oraz na policzkach.

krem do cery naczynkowej

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Dostępnych jest bardzo wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji tego typu cery. Kremy do cery naczynkowej np. te z Cocolita.pl muszą nie tylko ją odżywiać i prawidłowo nawilżać, ale również dobrze chronić przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak słońce czy wysoka i niska temperatura. Ich zadaniem jest również wzmocnienie naczynek, aby zminimalizować ilość kolejnych pęknięć. Każda kobieta oczekuje również, że krem na naczynka ukryje nieco pajączki i spowoduje, że na twarzy nie będą się pojawiać czerwone plamy i rumieńce.

Witaminy i ekstrakty roślinne

W kremach do cery naczynkowej powinny przede wszystkim znaleźć się witaminy, które uelastyczniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Są to między innymi witaminy C, K, A oraz B3. Bardzo dobre rezultaty przynoszą również aktywne składniki roślinne z konkretnych roślin. W kremie na naczynka znajdziemy więc ekstrakty z miłorzębu japońskiego, arniki górskiej, aloesu, morwy, mirtu oraz białej i zielonej herbaty. Ważną rolę odgrywa także kwas hialuronowy, który wpływa pozytywnie na właściwe nawilżenie skóry.