Jaki wałek do masażu twarzy wybrać?

Rollery do masażu zyskały niezwykłą popularność wśród fanów pielęgnacji skóry i makijażu. Dostępne są wielu sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych w różnych wersjach. Jakie wałki są jednak najlepsze i w które modele warto się zaopatrzyć? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Wałek jadeitowy

Roller jadeitowy wykonany z jadeitu świetnie sprawdzi się podczas lata i cieplejszych dni. Schłodzony w lodówce i użyty do masażu zwęzi pory i naczynia krwionośne, dzięki czemu pozbędziemy się wszelkich zaczerwienień i opuchlizny. Takie zabiegi przyniosą nam ulgę nie tylko w upalne dni, ale również po przebyciu ciężkiej nocy czy w trakcie gorszego stanu naszej skóry. Oprócz tego wałek jadeitowy posiada silne właściwości drenujące, co przyczynia się do głębokiego dotlenienia warstw naszej skóry twarzy. Regularne stosowanie wałka z pewnością przyczyni się do lepszej kondycji naszej cery.

Wałek z kwarcu różowego i onyksu

Roller jadeitowy jest najbardziej popularnym narzędziem, jednak kamienie, takiej jak kwarc różowy i onyks również mogą posłużyć do pielęgnacji. Kwarc posiada właściwości zbliżone do jadeitu i tak samo jak zielony kamień przyniesie ulgę naszej twarzy. Onyks natomiast szczególnie warto stosować zimą, do wieczornego oczyszczenia skóry. Kamień należy podgrzać i wykonywać nim delikatny masaż twarzy, co przyczyni się do rozluźnienia napiętych mięśni i pozostawi naszą cerę w pełni zrelaksowaną.