Jakie paznokcie zrobić sobie na Święta Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia można trochę zaszaleć i zrobić sobie taki okazjonalny manicure. W jakich kolorach powinien on być utrzymany oraz jakie wzorki na paznokciach warto sobie zrobić właśnie w tym okresie roku?

Kolory paznokci modne na Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się ze specyficzną kolorystyką. Mowa tutaj zatem o szmaragdowej zieleni, o czerwieni, bieli oraz kolorach metalicznych, takich jak srebrny oraz złoty. Ostatni bardzo klasyczny kolor na Boże Narodzenie to jeszcze granat. Można zatem zdecydować się na któryś z tych odcieni na paznokcie, dzięki czemu bez wątpienia będą się one kojarzyć właśnie z Bożym narodzeniem. Fantastycznym pomysłem może być na przykład zastosowanie delikatnego zdobienia paznokci za pomocą srebrnego lub złotego brokatu. Można nałożyć go na same końcówki paznokci, dzięki czemu uzyska się bardzo subtelny efekt.

 

Zdobienia paznokci na Boże Narodzenie

Jeżeli na co dzień przy wykonywaniu manicure współpracuje się z jakąś bardzo uzdolnioną osobą, która potrafi stworzyć piękne zdobienia paznokci, Boże Narodzenie aż prosi się na przykład o motywy gwiazdek na pazurkach. W końcu gwiazdki czy śnieżynki to taki klasyczny motyw. Poza tym z pewnością pięknie będą wyglądały wszelkie zdobienia paznokci za pomocą mieniących się pyłków czy brokatu. Takie paznokcie będą również pasowały później do kreacji sylwestrowej. Można zaszaleć i któryś z paznokci o zdobić też za pomocą wzoru czerwono-zielonej kratki. Dla osób lubiących wesołe zdobienia odpowiedni będzie też symbol świątecznych pierniczków.

Elementy niezbędne to stworzenia wspaniałych paznokci do nabycia w sklepie internetowym Cocolita