Jakie są najlepsze pędzle do twarzy i oczu?

Osoby, które zaczynają dopiero swoją przygodę z makijażem mogą mieć duży problem, aby wybrać porządne pędzle do twarzy i oczu. Dzięki naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się Państwo na które akcesoria kosmetyczne warto postawić w pierwszej kolejności i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Jaki pędzel do podkładu wybrać?

Dla większości kobiet najtrudniejszym zadaniem jest wybranie porządnego pędzla do podkładu. W tym konkretnym przypadku warto postawić na pędzle do stemplowania, które charakteryzują się dość płaską końcówką. To właśnie dzięki tego typu końcówce podkład nie będzie rozcierał się na twarzy. Dzięki wklepywaniu podkładu można pozbyć się wszelkich niedoskonałości i nieprzyjemnych dla oka smug. Dla wielu kobiet lepszym rozwiązaniem są jednak zwykłe pędzle płaskie, w których to fluid nakłada się w tradycyjny sposób. Inwestując w tego typu pędzle do makijażu pamiętać należy zawsze o tym, aby dobrze rozetrzeć pędzel.

Jaki pędzel do pudru sypkiego jest godny uwagi?

Każdy profesjonalny podkład należy oczywiście uchwalić specjalnym pudrem sypkim. W zadaniu tym, mogą bardzo pomóc puchate pędzle, którymi doskonale omiata się twarz. Godne uwagi są również pędzle o główce w kształcie stempla. To właśnie dzięki temu prostemu akcesorium będzie można dokładnie wbijać puder w pory. Pędzle do makijażu tego typu przypadną do gustu kobietom o dość tłustej cerze.

Jaki pędzel do makijażu nadaje się do nakładania cienia?

Pędzle do nakładania cienia jak sama nazwa wskazuje zaprojektowane zostały w taki sposób, aby znacząco ułatwić nałożenie cienia na powiece. Warto rozejrzeć się za pędzlami w których to włosie ma kształt zbliżony do kwadratu. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będą dość zbite pędzle, które dobrze utrzymują na sobie cień. Kobiety, które nie wiedzą jaki pędzle do makijażu wybrać mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy albo kosmetyczki.