Kolczyk do języka, jaki powinien być?

Kiedy decydujemy się na przekłucie języka, musimy wiedzieć, jaki kolczyk do języka sprawdzi nam się najlepiej. Ten właściwie dobrany nie tylko będzie wyglądał zdecydowanie lepiej, ale przede wszystkim będziemy mogli liczyć na o wiele większy komfort noszenia. Jest to bardzo ważne szczególnie na początku, kiedy rana jest świeża, a język zdecydowanie bardziej opuchnięty. Kiedy źle dobierzemy model, możemy także odczuwać dyskomfort, a także obrzęk, który uniemożliwi wyraźną mowę. 

Jak więc właściwie wybrać kolczyk do języka? 

Kolczyki do języka powinny zostać dobrane tak, aby wykonane zostały z materiałów hipoalergicznych. Wiele osób decyduje się na modele wykonane ze złota i srebra, jednak należy mieć na uwadze, że te sprawdzą nam się wyłącznie wtedy, kiedy nie mamy uczulenia na żaden z tych materiałów. Zdecydowanie najtańsza i najbardziej popularna jest stal chirurgiczna oraz platyna. 

Jak wybrać odpowiedni model, jeśli chodzi o kolczyki do języka? 

Najlepiej początkowo zdecydować się na najdłuższą sztangę. Możemy wtedy zapewnić sobie zdecydowanie większy komfort noszenia. Należy bowiem mieć na uwadze, że początkowo język jest bardzo opuchnięty i odczuwamy z tego powodu dyskomfort. Możemy go zmniejszyć, kiedy wybierzemy dłuższy kolczyk, bo nacisk na ranę, która jest świeża będzie zdecydowanie mniejszy. Warto o tym pamiętać przy wyborze odpowiedniego modelu dla siebie, bo tylko tak będziemy z przyjemnością nosić kolczyk i nie będziemy chcieli go przy najbliższej okazji zdjąć, bo ten będzie sprawiał nam ogromny ból.