Korektor pod oczy – podstaw na odpowiedni odcień i wysoką jakość

Korektor pod oczy to fenomenalny kosmetyk używany przez wiele klientek. Maskuje on niedoskonałości urody, takie jak na przykład cienie pod oczami uwarunkowane genetycznie lub będące wynikiem zmęczenia i prowadzenia mało higienicznego trybu życia, w tym niedosypiania.

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami jak wspomniano powyżej wynikać mogą z osobniczych uwarunkowań genetycznych lub indywidualnej predyspozycji klientki. Skóra pod oczami cechuje się niską zawartością tkanki tłuszczowej w porównaniu z innymi okolicami ciała. Z tego to powodu ma ona tendencję do tworzenia ceni, w przypadku występowania nadmiernego stresu czy zmęczenia.

Korektor pod oczy

W sytuacji pojawiających się cieni pod oczami niezbędnym kosmetykiem staje się korektor pod oczy maskujący te niedoskonałości. Jednakże aby efekt kamuflażu był satysfakcjonujący konieczne jest stosowanie kilku zasad oraz odpowiednia wiedza dotycząca aplikacji preparatu, na przykład poprzez unikanie nanoszenia korektora na zewnętrze obszary oka, gdzie kumulują się zmarszczki mimiczne.

Korektor pod oczy, odcień

Korektor pod oczy powinien posiadać odpowiedni odcień dopasowany do karnacji klientki. Zbyt jasna barwa da nienaturalny i nieco karykaturalny wygląd, zbyt ciemna – jeszcze bardziej uwidoczni cienie i zmarszczki pod oczami. Warto pamiętać o podstawowej zasadzie, mówiącej że korektor powinien być o odcień jaśniejszy niż stosowany w makijażu podkład oraz o tym, że powinien być on uzależniony od danego odcienia skóry klientki, zmieniającego się w trakcie roku, na przykład na skutek opalenizny.

Korektor pod oczy, jakość

Z racji tego, że korektor pod oczy jest kosmetykiem, który przy racjonalnej aplikacji starcza na bardzo długo, warto zainwestować w kosmetyk dobrej jakości. Będzie on wykazywał się dobrą konsystencją oraz efektywnym maskowaniem niedoskonałości. Tego typu kosmetyki mają wygodny sposób aplikacji na przykład w postaci flamastrów.

Loreal Paris korektor

Wśród korektorów cechujących się wysoką jakością, dobrą konsystencją produktu oraz precyzyjnym kryciem zmarszczek mimicznych oraz cieni pod oczami należy wymienić korektor Loreal (https://darmarsklep.pl/korektory-2/0,l-oreal). Loreal korektor jest kosmetykiem występującym w kilku odcieniach fantastycznie korespondującym z karnacją polskich klientek, co sprawia, że dobór odpowiedniego kosmetyku nie jest sprawą trudną.