Korektory Maybelline

Kosmetyki do twarzy służą nie tylko podkreślaniu urody, ale również maskują niepożądane mankamenty skóry.

Kosmetyki do twarzy i oczu

Firmy kosmetyczne produkujące różnego rodzaju cienie do powiek, pudry, róże oraz mnóstwo innych produktów, wykorzystują pigmenty i barwniki, dopuszczone do kontaktu z ciałem. Substancje te nie mogą zawierać metali ciężkich, takich jak miedź, ołów czy cynk.

Barwniki i pigmenty mogą mieć pochodzenie naturalne – drobno zmielone naturalne minerały, albo mogą być wytwarzane syntetycznie, w specjalnych laboratoriach kosmetycznych.

 

Kosmetyki marki Maybelline

Firma Maybeline produkuje kosmetyki do każdego typu skóry. Do ich produkcji używa się najwyższej jakości pigmentów i barwników, stosuje dodatki w postaci wyciągów owocowych, witamin i wosków.

W zależności od kosmetyku, pigmentu może być większa lub mniejsza ilość – kolor gotowego produktu należy dostosować do koloru skóry, a jednym z najbardziej napigmentowanych kosmetyków jest korektor.

 

Korektor od firmy Maybelline

Zadaniem tego produktu jest zatuszowanie przebarwień skóry, ukrycie cieni pod oczami, zakrycie wyprysków i nieestetycznych pajączków.

Korektory Maybelline zazwyczaj występują w różnych postaciach – najczęściej jest to półpłynna substancja nakładana za pomocą aplikatora i rozprowadzana specjalną gąbeczką, ale może to być sztyft, puder lub specjalny pisak; mogą mieć właściwości matujące, rozświetlające, ukrywające zmiany na dużym obszarze, korektory pod oczy i wiele innych rodzajów.

 

Kolor korektora Maybelline też może być bardzo różny, a czasami wręcz niezwykły – najczęściej są to różne odcienie beżowego, a do szczególnie trudnych miejsc stosuje się korektory innych kolorów jak żółty, zielony czy różowy. Każdy z tych kolorów przeznaczony jest do innego problemu wymagającego odpowiedniego zamaskowania.

 

Kosmetyki marki Maybelline to wysokiej jakości kosmetyki cenione na całym świecie.