Manicure japoński – piękne paznokcie bez malowania

Wielu kobietom ich paznokcie nie podobają się bez malowania, co jest związane nie tylko z ich kiepskim stanem, ale też po prostu mało estetycznym, zwyczajnym wyglądem.

Łatwo można to jednak zmienić. Świetnym wyjściem zawsze wtedy, gdy chce się mieć piękne paznokcie bez malowania, jest zdecydowanie się na manicure japoński. Ten znany od wieków w Japonii zabieg jest w Polsce coraz bardziej popularny. Oferuje go coraz więcej salonów, ale świetnym wyborem jest też zakupienie zestawu do domowego użytku.

Naturalność i zdrowie

Ten rodzaj manicure ma wiele zalet, a właściwie same zalety. Nadaje paznokciom niebywale piękny, zdrowy wygląd, nawet gdy do tej pory były wyraźnie osłabione i wysuszone, co oznacza nie tylko ich kiepski stan, ale też przekłada się na wygląd.

Wcierana pasta i puder powodują, że płytki nabierają zdrowego, różowego kolorytu, zaczynają lśnić jak po pomalowaniu bezbarwnym lakierem, a końcówki stają się białe, więc efekt jest podobny do nieśmiertelnego francuskiego manicure, choć japoński jest znacznie lepszy!

Przede wszystkim, błyszcząca warstwa pozostaje na paznokciach, a pojawiający się odrost, choć nieco różni się od wypolerowanej płytki, nie rzuca się mocno w oczy. Nie trzeba stosować zmywacza, więc nie niszczy się paznokci, nie ma też problemu odpryskującego lakieru.

Dłonie po wykonaniu takiego manicure wyglądają bardzo schludnie i estetycznie, znacznie bardziej elegancko niż kiedy paznokcie pokryte są lakierem w krzykliwym kolorze. Jest to więc świetne rozwiązanie dla dam oraz pań, które obowiązuje dress code.

Artykuł powstał we współpracy ze studiem Easynails.pl