Manicure tradycyjny czy trwały?

Obecnie triumfy popularności święci manicure hybrydowy, tylko nieco mniej popularna jest stylizacja tytanowa. Nie oznacza to jednak, że tego typu lakiery do paznokci całkiem odeszły do lamusa i prawdopodobnie nigdy się tak nie stanie. Dlaczego?

Szybko, łatwo, samodzielnie

Choć nie brakuje kobiet, które same potrafią zrobić sobie na przykład paznokcie hybrydowe, większość pań musi udawać się na trwały manicure do salonu, a to zabiera sporo czasu, nie jest zbyt wygodne, a przede wszystkim – generuje duże wydatki. Z tego powodu nieraz panie na przykład chodzą z odrostami, by nie wydawać zbyt często pieniędzy, a to nie wygląda dobrze. Poza tym bardzo kłopotliwa jest sytuacja, w której dojdzie do zepsucia paznokcia czy kawałek lakieru odpadnie. Nie zawsze można od razu skorzystać z pomocy kosmetyczki.

nakładanie zwykłego lakieru do paznokci

A tradycyjny manicure? Można go zawsze i wszędzie wykonać samodzielnie, w dodatku, przy odrobinie wprawy i dobrym lakierze, błyskawicznie. Lakier do paznokci można zabrać na wakacje, by w razie jakiejś awarii móc poprawić manicure czy wykonać go od nowa. Zestawu do hybryd nikt nie zabierze, nawet jeśli go posiada.

Poza tym zwykłe lakiery do paznokci można kupić nawet za kilka złotych i mowa tu o dobrych markach – szczególnie że często organizowane są promocje.

Niezastąpione lakiery

Nowoczesne rodzaje manicure nie są więc w stanie całkowicie zastąpić i wyprzeć tradycyjnych lakierów do paznokci. W dodatku produkty tego rodzaju mogą dawać bardzo różne efekty, na przykład matowe wykończenie, bez wzrostu ceny, podczas gdy za wszelkie nowoczesne wariacje na przykład na temat hybryd trzeba dodatkowo dopłacać.

Poza tym nie każdą kobietę satysfakcjonuje noszenie takiego samego manicure przez kilka tygodni. Dzięki zwykłym lakierom do paznokci można zmieniać manicure nawet codziennie, chcąc na przykład dobrać kolor lakieru do stylizacji lub… do swojego nastroju, nie mówiąc już o okazji. Współczesne lakiery przy tym są coraz wygodniejsze w stosowaniu – łatwo rozprowadzają się równomiernie i szybko wysychają, manicure może więc zająć zaledwie kilka minut!