Odżywki do każdego rodzaju skóry głowy

Odżywka do włosów jest produktem pielęgnacyjnym, który można dopasować do każdego rodzaju skóry głowy. Produkty kosmetyczne są łatwe w codziennym stosowaniu. Już niewielka ilość odżywki sprawia, że włosy są łatwiejsze w rozczesywaniu. Konsystencja jest kremowa, delikatna, dobrze radzi sobie nawet z niesfornymi kosmykami. Kosmetyk ten może służyć włosom suchym i porowatym oraz zniszczonym, pozbawionym blasku. Można go również stosować do tłustych i pozbawionych gęstości kosmyków.

Profesjonalna odżywka do włosów w codziennym stosowaniu

Profesjonalne odżywki zwiększają optycznie gęstość włosów, wygładzają je i wzmacniają od nasady. Są one przebadane dermatologicznie, zatem zapewniają dobrą tolerancję na skórze. Kosmetyki, które mają neutralne pH, nie podrażniają skóry głowy, delikatnie ją pielęgnują przynosząc prawdziwą ulgę. Łagodna receptura oparta na substancjach myjących delikatnie nawilża skórę głowy. W tego typu produktach spotykane są najczęściej ekstrakty z naturalnych roślin, na przykład z: kurkumy, aloesu, owsa, nagietka, rokitnika. Wyżej wymienione składniki pomagają zachować skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Aktywne składniki odżywcze nadają włosom większą objętość i blask.

Garść informacji o produktach pielęgnacyjnych

W składzie profesjonalnych odżywek do włosów znajduje się często prowitamina B5, która posiada wiele właściwości. Otula ona pasma pielęgnującą i ochronną warstwą. Wygładza ona strukturę włosów i zapewnia ładny połysk koloru. W celu zastosowania produktu trzeba delikatnie wmasować odżywkę w mokre włosy tuż po umyciu. W zależności od konkretnego rodzaju, niektóre kosmetyki rozprowadza się po włosach, bezpośrednio po zmyciu szamponu. Produkty kosmetyczne dzieli się na takie, które wymagają zmywania oraz na takie, które pozostawia się na włosach aż do wyschnięcia.