Olejek herbaciany – panaceum przy trądziku

Skóra tłusta i trądzikowa jest szczególnie trudna w pielęgnacji. Wiele osób borykających się z takim problemem wie jak łatwo o jej przesuszenie, czy podrażnienie. Uciążliwe wypryski i nieustane błyszczenie twarzy to dla wielu koszmar nie do pokonania.

Olejek herbaciany w pielęgnacji cery

Od dawna znane są przeciwzapalne i bakteriobójcze właściwości tego specyfiku. Łatwo wnika przez poszczególne warstwy skóry, niszcząc kolejno bakterie odpowiedzialne za dokuczliwe i nieprzyjemne zmiany trądzikowe. Normalizuje pracę gruczołów, ale w przeciwieństwie do wielu innych kosmetyków, nie wysusza cery. Dzięki temu skóra wygląda świeżo, bez efektu świecenia. Skutecznie regeneruje i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Ekstrakt herbaciany jest bezpieczny dla zdrowia, ale tak jak wszystkie inne olejki, może wykazywać niekorzystne odczyny alergiczne. Ponieważ twarz jest bardzo wrażliwym miejscem, warto wcześniej wykonać próbę uczuleniową. Odrobinę preparatu nanosi się na niewielki fragment na przedramieniu lub za uchem. Po kilku godzinach, jeśli nie wystąpiło jakiekolwiek podrażnienie można stosować produkt.

W jaki sposób używać olejku herbacianego?

Przede wszystkim można wzbogacać nim swoje codzienne kosmetyki. Aby wzmocnić ich działanie wystarczy dodać tylko kilka kropel. W nierozcieńczonej formie zaleca się nakładanie ekstraktu wprost na zmiany trądzikowe. Regularne maseczki, czy parówki z olejkiem odświeżają i oczyszczają cerę.

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest cenionym na całym świecie produktem kosmetycznym, leczniczym i pielęgnującym. Aby cieszyć się jego skutecznością, warto wybierać tylko te ekstrakty w 100% naturalne, bez jakichkolwiek dodatków i substancji zapachowych.