Polerka do paznocki – do czego służy i jak jej używać?

Istnieją różne sposoby stylizacji paznokci – od klasycznych lakierów, przez manicure hybrydowy, aż po przyklejane tipsy. Jednak niezależnie od tego, na jaką metodę stylizacji się zdecydujemy, wcześniej musimy odpowiednio przygotować swoje paznokcie. Dzięki temu manicure będzie wyglądał nienagannie i długo się utrzyma. Narzędziem, które nam w tym pomoże, jest polerka do paznokci. Te proste akcesorium przydaje się zarówno profesjonalnym manikiurzystkom, jak i kobietom, które samodzielnie stylizują swoje paznokcie. Do czego służy polerka kosmetyczna i jaką wybrać, by najlepiej spełniała swoją rolę?

Dobre przygotowanie paznokci to podstawa!

Każda stylistka paznokci wie, jak ważne jest prawidłowe przygotowanie płytki przed zabiegiem. W arsenale manikiurzystek znajdują się rozmaite narzędzia, ale nie może zabraknąć wśród nich polerki do paznokci. Akcesorium to bywa nazywane również pilnikiem polerskim bądź bufferem. Co ciekawe, polerka wcale nie służy do nabłyszczenia paznokci, ale do ich zmatowienia i wygładzenia powierzchni. Na trzonie pilnika polerskiego znajduje się elastyczna, gruba gąbka z kruszywem ściernym. Jej twardość jest tak dobrana, by nie uszkadzała struktury płytki. Z tego powodu polerka może być bezpiecznie używana nawet u osób, które mają kruche i osłabione paznokcie – więcej na: https://trena.pl/blog/jak-uzywac-polerki-do-paznokci/.

Polerka do paznokci – jaką najlepiej wybrać?

Na rynku dostępne są różne polerki do paznokci, które różnią się od siebie przede wszystkim gradacją. Do naturalnych paznokci polecany jest buffer o gradacji na poziomie 500, 1000 lub 1500. Posiadaczki tipsów powinny natomiast sięgnąć po bloczek polerski. W sklepach można znaleźć także polerki elektryczne, które przeznaczone są głównie dla profesjonalnych manikiurzystek. Podczas pracy z klientkami polerka elektryczna okazuje się wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem i pozwala zaoszczędzić sporo czasu.