Popularne szczotki do włosów

Szczotka do włosów wydaje się zwykłym codziennym przyrządem do pielęgnacji włosów. Pod wieloma względami tak właśnie jest, ale większość osób zapomniała, jak może być istotna podczas pielęgnacji. W wielu przypadkach najprostsze rozwiązania są najlepsze. Podobnie sprawa ma się ze szczotkami do włosów.

Szczotka czy kosmetyki

Współczesny marketing od wielu lat przekonuje nas, że jeśli do włosów nie użyjemy odpowiedniego szamponu, następnie odżywki, a potem serum, nasze włosy nie będą wyglądały dobrze. Szczególnie dotyczy to włosów długich, z którymi jak wiadomo jest najwięcej zachodu, a pielęgnacja ich jest najtrudniejsza. Nie ma nic w tym dziwnego. Długie włosy mają co najmniej kilka lat i kosmetyki im się przydadzą, ale bardziej przyda im się dobra szczotka taka jak na stronie http://www.trena.pl/334-szczotki-do-wlosow.

Jak działają szczotki do włosów?

Szczotka do włosów działa na zasadzie tarcia. Włosie szczotki trze nasze włosy, pokonuje opory mechaniczne i rozplątuje je. Ile takich cykli wytrzyma włos, zależy od tego, jak nasza szczotka będzie na niego działać destruktywnie. W przypadku szczotek z niskiej półki szybkie zniszczenie włosów jest murowane. Na tego typu zniszczenia, nawet najlepsze balsamy nie pomogą.

Z powyższego powodu wynika jasno, że pierwszym wyborem w pielęgnacji powinien być wybór odpowiedniej. Rodzajów jest wiele. Z doświadczenia wielu uznanych fryzjerów wynika, że do jednych z najlepszych szczotek zaliczyć można szczotki z naturalnym włosiem.

Szczotki z naturalnym włosiem

Szczotki z włosiem naturalnym wykonywane są głównie ze szczeciny dzika. Zaletą ich jest to, że szczecina podobnie jak nasze włosy są zbudowane z keratyny. Dzięki temu szczotka jest dla nas neutralna, a keratyna zawarta w igiełkach szczotki, działa na nasze włosy w pewnym stopniu regenerująco. Oczywiście należy dobrać jeszcze odpowiednią sztywność włosia oraz jego gęstość, aby nasza szczotka była dopasowana do specyfiki naszej fryzury.