Puder ryżowy, czyli naturalne utrwalenie makijażu na długie godziny

Aby uzyskać trwały makijaż, który będzie wyglądał matowo przez długi czas, niezbędny jest odpowiedni puder. Jednocześnie warto zwracać uwagę na skład takiego kosmetyku, aby nie obciążać dodatkowo cery i nie zwiększać ryzyka powstawania zaskórników. Idealnym produktem utrwalającym makijaż jest puder ryżowy – to naturalny kosmetyk, świetnie absorbujący sebum i dający utrwalenie makijażu na długie godziny.

Puder ryżowy – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele pudrów ryżowych rozmaitych producentów. Jednak czy każdy z nich jest tak samo dobry? Otóż nie – skład takiego produktu powinien być jak najmniej skomplikowany i ograniczać się w zasadzie do mąki ryżowej i konserwantów. Nie ma potrzeby obciążania skóry zbędnymi składnikami, które stwarzają ryzyko podrażnień i powstawania zaskórników. Naturalny puder ryżowy jest hipoalergiczny i nie wykazuje właściwości komedogennych.

 

Puder ryżowy – prasowany czy sypki?

Naturalny puder ryżowy występuje w postaci sypkiej i taki też sprawdza się najlepiej. Aby stworzyć kosmetyk prasowany, należy dodać do niego substancje umożliwiające uzyskanie zbitej konsystencji, które często nie są obojętne dla skóry i mogą powodować zapychanie porów. Dlatego najlepszym wyjściem jest stosowanie sypkiego pudru ryżowego na co dzień, a tego w postaci prasowanej jedynie w sytuacjach awaryjnych, jak np. szybkie poprawki w trakcie imprezy.

 

Puder ryżowy – jak nakładać?

Użycie pudru ryżowego jest banalnie proste. Wystarczy niewielką ilość zaaplikować puchatym pędzlem na twarz, tuż po nałożeniu podkładu i korektora. Produkt ten sprawdzi się również jako baza pod makijaż mineralny. Wówczas niewielką ilość proszku aplikujemy pędzlem przed nałożeniem kosmetyków kolorowych.