JAK POWIĘKSZYĆ

OCZY MAKIJAŻEM?

JAK WYBRAĆ PIERWSZĄ

PALETĘ CIENI DO POWIEK?

5 NAWYKÓW

CODZIENNEGO MAKIJAŻU

5 BŁĘDÓW,

KTÓRE POPEŁNIASZ PRZY DEMAKIJAŻU

JAK WYKORZYSTAĆ

DURALINE OD INGLOTA?

RECENZJE

RECENZJA: Cienie Melkior Professional

19 października 2017

Szukasz sprawdzonych matowych cieni do powiek o dobrej pigmentacji, które utrzymają się na powiece cały dzień? A może marzą Ci się cienie, które z łatwością rozcierają się na powiece i nie tworzą brzydkich plam? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, to przekonaj się, czy cienie Melkior Professional są tym czego szukasz.

 

W sklepie Melkior:

Cienie Melkior Professional można zamówić z oficjalnej strony sprzedawcy, czyli www.melkiorprofessional.pl. Cienie komponujemy samodzielnie, do wyboru mamy cienie matowe, perłowe/satynowe, metaliczne oraz wypiekane. Możliwość samodzielnej kompozycji palety cieni do makijażu, to rozwiązanie praktyczne, które bardzo cenię. Wybieramy dokładnie takie kolory, wykończenie oraz ilość cieni, jaka jest nam potrzebna. W przypadku palet, skomponowanych przez producenta, przeważnie znajdzie się taki odcień (dwa lub trzy), z którego nigdy nie korzystamy. Ponadto, firma Melkior oferuje gratis magnetyczną paletę przy zakupie sześciu, dwunastu lub dwudziestu czterech cieni. Jest to jedna z lepszych palet magnetycznych, które miałam w rękach – jest lekka, bo wykonana z tektury; przednia pokrywa palety zawiera spore plastikowe okienko, przez które dokładnie widać jakie kolory znajdują się w środku; nie posiada przegródek na konkretne cienie, co oznacza że możemy wykorzystać ją nie tylko do cieni Melkior, ale także do pojedynczych produktów (cienie, róże, rozświetlacze) innych firm.

Kompozycja mojej palety, to przede wszystkim pastele w odcieniach różowo-brzoskwiniowych, ciemniejsze fiolety i bordo do wykończenia/przyciemnienia makeupu oraz pośrednie, ciepłe brązy. W palecie znalazł się też jeden granatowy cień satynowy, którego z uwagi na inne wykończenie, nie będę dzisiaj omawiać 🙂

 

Czas oczekiwania na przesyłkę:

Niestety czas oczekiwania na przesyłkę był w moim przypadku bardzo długi, bo czekałam na nią ponad dwa tygodnie. Mailowo zostałam poinformowana o opóźnieniach, które wynikały z dużej ilości zamówień i braków na magazynie. Wszystko to spowodowane promocją -35% na wszystkie produkty w sklepie Melkior. Za zamówienie zapłaciłam 171,60 zł, choć wartość zakupów bez rabatów, wynosiła 321,00 zł. Kupon -35% pozwolił zaoszczędzić 92,40 zł, a do tego gratis dostawa oraz paleta magnetyczna o wartości 57,00 zł J Łącznie 157,90 zł zostało odjęte od zamówienia!

 

Ocena Produktu:

Cechą cieni, którą widać na pierwszy rzut oka, to ich wielkość. Cienie Melkior są tak duże, że bardziej przypominają róże niż standardowej wielkości cienie. Pojemność cieni, podana na opakowaniu przez producenta to 3,2 g. Tak duże cienie to zarówno zaleta, jak i wada, bo wydaje mi się że ciężko będzie wykończyć je do samego dna (mniejsze zajmowałyby mniej miejsca i być może byłyby trochę tańsze). W dotyku cienie są dość suche, kredowe. Pylą się, gdy zanurzamy w nich pędzel, co może wpłynąć na ich wydajność (oraz na bałagan, który z całą pewnością powstanie w paletce, która szybo się ubrudzi). Co jednak najważniejsze, jakość cieni jest na najwyższym poziomie – są ładnie napigmentowanie, równomiernie rozkładają się na powiece, dobrze blendują i nie zanikają przy dłuższej pracy. Kolory ładnie się mieszają i przechodzą w kolejno nałożony odcień. Nie robią plam i nie bledną w ciągu dnia. Praca z nimi to przyjemność.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup cieni z Melkior, warto polować na promocję. Regularna cena pojedynczego cienia to 22 – 25zł, jednak melkiorproffesional.pl często oferuje promocje: -25%, -35%, a nawet drugi cień gratis.

cienie melkior proffesional

 1. FUCHSIA
 2. PRUNE
 3. RED LEAF
 4. AUTUMN SUNSET
 5. SOFT PEACH
 6. PURPLE HAZE
 7. WILD ROSE
 8. LOVE LETTERS
 9. SWEET NECTAR
 10. WILD CHERRY
 11. CORAL FUSION
 • ELECTRIC BLUE

 

Werdykt:

Pigmentacja: ★★★★★

Blendowanie: ★★★★★

Utrzymywanie się w ciągu dnia: ★★★★★

Cena regularna: ★★★☆☆

 

 

A Wy macie już swoje cienie Melkior Professional? Jak się sprawdzają i jakie kolory warto jeszcze dokupić? Czekam już na kolejną wyprzedaż! 🙂